OZONOWANIE WARSZAWA

Czym jest Ozonowanie i na czym polega?

Ozonowanie jest metodą dezynfekcji, do której wykorzystywany jest ozon. Ozonowanie pomieszczeń odbywa się więc bez użycia szkodliwych substancji chemicznych. Dzięki swojej strukturze cząsteczkowej ozon posiada właściwości dezynfekujące, dlatego ozonowanie mieszkania jest tak skuteczne.

Ozonowanie jest procesem, w którym zachodzi produkcja tlenu w urządzeniu do ozonowania. Jest to zjawisko fizyczne, a sam ozon ma właściwości neutralizujące szkodliwe związki organiczne, takie jak: pleśń, wirusy, bakterie, pierwotniaki, grzyby, które mają negatywny wpływ na ludzki organizm. W efekcie ozonowania w pomieszczeniu unosi się świeży delikatny zapach. W naturze występuje on po burzy, gdy wzrasta stężenie ozonu w powietrzu. Jednak przede wszystkim, dzięki ozonowaniu Warszawa w powietrzu giną wszystkie szkodliwe związki organiczne.

Do przeprowadzenia ozonowania w Warszawie używa się specjalnych generatorów ozonu. Generatory ozonu służą do produkcji ozonu – rozbijają cząsteczkę tlenu na dwie oddzielne cząsteczki, a te następnie przyczepiają się do innych tworząc o3, czyli ozon. Podczas ozonowania, cząsteczki tlenu rozkładają się, a następnie w połączeniu z inną cząsteczką tlenu dochodzi do reakcji ze szkodliwymi związkami i w efekcie ich całkowitej neutralizacji.

Jak przebiega ozonowanie?

Przygotowanie pomieszczenia

Ozonowanie pomieszczeń składa się z kilku etapów. Najpierw należy przygotować miejsce, które ma być poddane dezynfekcji. Trzeba je uszczelnić, zabezpieczyć znajdujące się w nim sprzęty, na przykład elektronikę oraz wyprowadzić ludzi i zwierzęta. Kolejnym etapem jest ulokowanie na podwyższeniu generatorów. >Ozonowanie mieszkaniatrwa od godziny do nawet dwunastu godzin. Wszystko zależne jest od wielkości danej powierzchni.

Przebieg procesu i jego monitorowanie

Po przebytym procesie ozonowania następuje wietrzenie pomieszczenia, trwające minimum 20 minut, jest jednak to zależne w dużej mierze od wielkości pomieszczenia – w przypadku dużych obiektów takie wietrzenie może potrwać znacznie dłużej. Proces wietrzenia jest niezbędny, gdyż ozon w zbyt dużym stężeniu jest szkodliwy dla naszego zdrowia. Wietrzenie pozwoli na opadnięcie stężenia do odpowiedniego poziomu.

Ozonowanie pomieszczeń i mieszkań poleca się każdemu, a szczególnie osobom starszym i alergikom, gdyż znacznie podwyższa komfort życia.

Czy ozonowanie mieszkania jest bezpieczne?

Warto rozważyć ozonowanie mieszkania, gdy chcemy pozbyć się z pomieszczenia grzybów i bakterii oraz wyeliminować nieprzyjemny zapach, który jest tego nieodłącznym elementem. Ozonowanie jest jedną z najlepszych metod dezynfekcji pomieszczeń. Żeby przeprowadzić bezpieczne oraz skuteczne ozonowanie, należy zlecić wykonanie tego profesjonalistom. Nie ryzykuj i pozostaw ozonowanie swojego pomieszczenia wykwalifikowanemu zespołowi.

Co zrobić, by ozonowanie pomieszczeń było bezpieczne?

Ozonowanie jest bardzo bezpieczną metodą, jednak musimy stosować się do kilku wskazówek. Kluczowe do przeprowadzenia bezpiecznego procesu ozonowania jest odpowiednie zabezpieczenie przedmiotów w pomieszczeniu. Pomieszczenie jednak nie musi być puste – nie ma żadnych przeciwwskazań do tego, żeby w pomieszczeniu znajdowały się meble, a nawet sprzęt komputerowy. Technicy wykonujący ozonowanie pomieszczeń, przeprowadzają je w sterylnych kombinezonach. Po ozonowaniu należy wywietrzyć pomieszczenie. Proces ozonowania powinien być zawsze wykonywany przez wykwalifikowane i przeszkolone osoby, tylko wtedy możemy liczyć na w pełni bezpieczną i skuteczną dezynfekcję. Ozonowanie pomieszczeń Warszawa to idealna okazja do zdezynfekowania najbliższego otoczenia.

Ozonowanie a koronawirus

Żeby nie zarazić się koronawirusem, należy dbać również o dezynfekcję pomieszczeń, z których korzystamy. Ozonowanie pomieszczeń i mieszkań jest jednym z najdokładniejszych sposobów dezynfekcji. Wirusolodzy informują, że ozonowanie nie zabija patogenów wirusowych, natomiast zalecają je ze względu na właściwości bakteriobójcze, a szczególnie w przypadku odbytej kwarantanny powinniśmy zlecić efektywne ozonowanie pomieszczenia

Dezynfekcja a koronawirus

Żeby skutecznie wyeliminować szkodliwość bakterii i zmniejszyć ryzyko zakażenia, pamiętajmy również o dokładnej dezynfekcji przedmiotów użytkowych, np. telefonów. Do czyszczenia przedmiotów i powierzchni płaskich zalecamy używanie specjalnych chusteczek, które są przeznaczone do dezynfekcji, jednak to za mało. Musimy pamiętać, że wirusy często osiadają na powierzchniach, których się nie czyści na co dzień np. wykładziny, tapety itd. Dlatego jedynie ozonowanie Warszawa pozwala nam na skuteczną i bezpieczną dezynfekcję całego pomieszczenia.

KOMPLEKSOWA USŁUGA OZONOWANIA

 • Dezynfekcja pomieszczeń
 • Zamgławianie
 • Odgrzybianie i usuwanie wirusów z pomieszczeń

Zapewniamy naszym klientom szeroką gamę usług dezynfekcji wykorzystując bakteriobójcze i wirusobójcze właściwości ozonu. Ma on swoje szerokie zastosowanie w wielu dziedzinach i jest uznawany za jeden z najbardziej skutecznych środków do dezynfekcji. Działanie ozonu jest 50 razy skuteczniejsze i 3000 razy szybsze niż chloru.

DLACZEGO OZON?

Ozon nie pozostawia po sobie toksycznych półproduktów rozpadu, nie odkłada się w tkankach organizmów żywych oraz nie skaża gleby i wody. Nadmiar ozonu rozkłada się do tlenu, co czyni go w pełni ekologicznym i przyjaznym środowisku.

ZASTOSOWANIE OZONOWANIA


 • Dezynfekcja oraz sterylizacja pomieszczeń biurowych (także po kwarantannie)
 • Odgrzybianie pomieszczeń biurowych
 • Odkażanie klimatyzacji oraz ciągów wentylacyjnych
 • Usuwanie wilgoci, odkażanie zalanych mieszkań i piwnic
 • Usuwanie roztoczy, alergenów i wirusów
 • Usuwanie obcych zapachów np. dymu tytoniowego, pleśni, stęchlizny
 • Obecnie wykorzystywany także w ramach walki z COVID-19

JAK WYGLĄDA USŁUGA?

Przygotowując pomieszczenia do dezynfekcji ozonem należy:

 • Upewnić się, że wszystkie osoby opuściły pomieszczenia oraz zabezpieczyć je przez wstępem osób trzecich
 • Usunąć z pomieszczenia zwierzęta oraz rośliny
 • Usunąć, lub zabezpieczyć szczelnie folią urządzenia elektroniczne oraz przedmioty wykonane z tworzyw wrażliwych na ozon (obrazy olejne, skórzane przedmioty, przedmioty z miękkiej gumy)
 • Uszczelnić pomieszczenie poprzez zamknięcie okien oraz drzwi
 • Obliczyć kubaturę pomieszczenia w m³
 • Określić stężenie oraz czas ozonowania
 

Zaufaj specjalistom!


+48 721 904 904