DEZYNFEKCJA ŁÓDŹ, DEZYNFEKCJA WARSZAWA

Czym jest dezynfekcja i na czym dokładnie polega?

Dezynfekcja, na czym ona właściwie polega? Wszyscy znamy ten termin, ale jakie są jej skutki? Dezynfekcja Warszawa to nic innego jak odkażanie, oczyszczanie, dzięki której w szybki i prosty sposób zniszczymy drobnoustroje, do których zaliczają się bakterie, wirusy oraz wirusy chorobotwórcze. Zdezynfekowanie jakiejś powierzchni, produktu czy materiału nie jest równoznaczne z jego wyjałowieniem (zniszczeniem drobnoustrojów i ich zarodników, za pomocą wysokiej temperatury lub substancji chemicznych). Zatem jak przebiega proces dezynfekcji? Istnieje kilka sposobów, oto kilka z nich: metody fizyczne, chemiczne oraz metody termiczno-chemiczne. Dezynfekcja fizyczna opiera się na zastosowaniu pary wodnej w temperaturze 100-105 stopni Celsjusza. Używa się jej pod mniejszym lub normalnym ciśnieniem- aby oczyścić sprzęt i wyposażenie sanitarne. Dzięki odkażaniu za pomocą promieni UV o długości fali 256nm oczyścimy powietrze, ale też powierzchnie, na ktorych dane drobnoustroje oddziałują.

Dezynfekcja Warszawa - czym się charakteryzuje?

Dezynfekcja Warszawa oraz Dezynfekcja Łódź specjalizuje się również w oczyszczaniu dzięki ozonowaniu. Jest to sposób bez używania środków chemicznych, dzięki czemu jest bezpieczniejszy dla środowiska. Głównym czynnikiem biobójczym jest ozon o bardzo silnych właściwościach utleniających. Sprawdzi się praktycznie wszędzie gdzie niezbędna jest sterylność oraz czystość mikrobiologiczna. Tym sposobem z pomieszczenia usuwane są wszystkie nieprzyjemne zapachy tj., pleśń, stęchlizna, dym papierosowy. To jest tylko mały dodatek do właściwości ozonu. Głównym jego celem jest odgrzybianie, usuwanie roztoczy, wirusów czy też alergenów. Dezynfekcja Łódź zapewnia, że ozonowanie nie jest trucizną a znakomitym utleniaczem. Wiadomo to dzięki badaniom przeprowadzonym przez Institute of Virology w Chinach. Dodatkowo Instytut potwierdził skuteczność ozonowania z walką z nowym rodzajem koronawirusa 2019-nCoV. Typ tego wirusa jest bardziej wrażliwy na czynniki fizyko-chemiczne niżeli wirusy osłonkowe, dzięki temu mamy gwarancję, że koronawirus jest bardzo wrażliwy na ozonowanie. Dezynfekcja Łódź i Dezynfekcja Warszawa poleca wszystkim obywatelom ozonowanie miejsc takich jak: mieszkania, przedszkola, szpitale, żłobki, ośrodki zdrowia, pokoje hotelowe i przede wszystkim miejsca do użytku publicznego. Ozon jest uznawany przez Ministerstwo Zdrowia za ekologiczny i naturalny środek odkażający.

Dezynfekcja Łódź – dlaczego warto się zdecydować?

Dezynfekcja jest niezwykle ważnym procesem, który sprawdzi się we wszystkich miejscach. Sklep, hotel, mieszkanie, a nawet piwnica – pomieszczenia te wymagają niezwykle wysokiej czystości i schludności. W szczególności, gdy przyjmujemy gości w hotelu, gdzie czystość powinna być na bardzo wysokim poziomie. Zarazki i drobnoustroje, które gromadzą się w budynku mogą powodować u gości alergię, co powinno sugerować nam dezynfekcję. Usługi wykonujemy w Łodzi i w Warszawie. Wykorzystujemy różne metody dezynfekcji, zapraszamy do kontaktu i zdecydowania się na dezynfekcję w Łodzi i w Warszawie.

Posiadamy wyspecjalizowany zespół, który zajmuje się dezynfekcją od lat. Postaw na profesjonalną firmę i skontaktuj się z nami!

 

Zaufaj specjalistom!


+48 721 904 904